Gıda

Kaave Roastery’nin hikayesi, 2016 yılında yine Saruhan Holding bünyesinde bulunan lokomotif markalardan Fakir Hausgeräte’nin ürettiği ilk Türk kahvesi makinesi olan Kaave ile başladı. Dostluğun, sohbetlerin ve kültürümüzün vazgeçilmez bir parçası olan geleneksel Türk kahvesi, üstün Fakir teknolojisinden süzülerek fincanlara gelirken, Kaave kısa sürede büyük bir başarı elde etti ve kahve pazarında kalıcı bir konuma sahip oldu.

Elde edilen bu başarıdan gelen ilhamla, Saruhan Holding çatısı altında zincir kahve mağazaları açma fikri doğdu ve gerekli çalışmalar yapılarak Kaave Roastery’nin kurulmasına karar verildi.

5. nesil kahveciliğin Türkiye’deki ilk temsilcisi olarak, kendi kahve kavurma tesislerimizde dünyanın çeşitli yörelerinden gelen en kaliteli kahve çekirdeklerini inovatif teknolojiler ile işleyip, flamboyant konseptli mağazalarımızda kahveseverlere sunuyoruz.

Her mağazamızda standart nitelik ve aromaya sahip kahveleri damaklara sunmak için ileri teknolojiyi kullanıyoruz.

İnovatif teknolojiler konusunda yine öncü elektrikli ev aletleri markası Fakir Hausgeräte’nin Ar-Ge gücünden faydalanıyoruz.

İçilen her bir kahvenin aynı standartlarda olması markamızın üzerinde titizlikle durduğu bir konu. Bu doğrultuda enoloji bilimini kullanarak oluşturduğumuz harmanlarımızı standardize edilmiş üst düzey makinelerde, yenilikçi yöntemlerle demliyoruz.

Mağazalarımızda bulunan kahve kavurma alanlarında, misafirlerimiz diledikleri çekirdekler ile kendi damak zevkinize uygun harmanı, baristalarımız yardımıyla oluşturarak imza kahvelerini oluşturabiliyorlar.

Franchise mağazacılık stratejisiyle ilerleyerek, HORECA kanalında işbirlikleri yapmayı ve global pazarlara açılmayı hedefliyoruz.

Nitelikli kahvelerimizi dünyanın her yerindeki kahve tutkunlarıyla buluşturarak kahve keyiflerine ortak olmak istiyoruz.